رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله سپهری  اعلام کرد: در مجموع تعداد پنج هزار و ۱۹۳ فقره پرونده در سال ۱۳۹۶ به شعب شورای حل اختلاف شهرستان بافت وارد  شده است.رئیس دادگستری شهرستان بافت گفت: شوراهای حل اختلاف در ابتدا به منظور کاهش مراجعات مردم به محاکم قضایی در راستای توسعه مشارکت مردمی تشکیل شدند.

سپهری تصریح کرد: چنانچه شوراها در جهت صلح و سازش با رعایت موازین قانونی اقدام کنند موجبات اعتماد مردم را نیز فراهم می آورد.

وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت شوراهای حل اختلاف بومی و محلی بودن اعضا این نهاد است و مقبولیت اعضاء در زمینه صلح و سازش می تواند مؤثر باشد.

وی گفت: در شهرستان بافت چهار شورا تحت عنوان شورای رأیی و چهار شورای صلحی و ۱۱ شورای روستایی فعالیت دارند که موفقیت های  خوب و ارزشمندی در صلح و سازش داشته اند و یکی از شهرستانهای مطرح در استان کرمان محسوب می شود.

سپهری افزود: آموزشهای لازم و مستمر به اعضاء، شوراها در نقش آفرینی این نهاد سازشی مؤثر است لذا در این راستا این شهرستان موفق به اجرای تمام برنامه های آموزشی مصوب در سال گذشته شده است.

وی در پایان مهمترین مشکلات پیش روی شوراها را عدم اختصاص مکان مناسب و مستقل در مناطق روستایی برشمرد و افزود: ساماندهی افرادی که بیش از ۱۵ سال با این نهاد همکاری دارند ضروری است.

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.