رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره

طلوع کرمان به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، رضا سروش نیا با بیان این که واحد زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سیرجان برنامه‌های خوبی برای زیباسازی سیمای شهری دارد، خاطرنشان کرد: اولویت کاری کمیته زیباسازی، ارتقای کیفیت فضای شهری و زیباسازی سیمای شهری در شب و جلوه‌های بصری، نقاشی و نورپردازی دیوار در برخی از معابر اصلی و پرتردد سطح شهر است که به عنوان نمونه در خیابان ولیعصر(عج) و بلوار سردار جنگل توسط هنرمندان سیرجانی اجرا ‌شده است.

وی اضافه کرد: در خیابان ولیعصر(عج) بالغ بر 1000 متر نقاشی دیواری در نقاط مختلف خیابان و 60 متر کاشی معرق (کاشی شکسته) طرح اسلیمی درخت و باغ سنگی و در بلوار سردار جنگل 30 متر طرح زیما (نمایی از کره زمین) و 20 متر طرح دوچرخه کاشی معرق (کاشی شکسته) توسط هنرمندان سیرجانی اجرا شده که زیبایی بصری و سیمای شهری را تحت تاثیر قرار داده است؛ ضمن اینکه طرحی هنری به طول 20 متر با استفاده از مواد بازیافتی (درب بطری) در خیابان ولیعصر(عج) در حال اجرا است و همچنین المان گلیم و دو منشور رنگی در این مسیر بعد از پایان بهسازی لچکی نصب خواهد شد.

وی با بیان این که در نظر است مکان‌های دیگر شهر نیز نقاشی و طرح های هنری کاشی معرق (کاشی شکسته) شود، اضافه کرد: اقدامات صورت گرفته در واحد زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سیرجان به دو دسته کوتاه‌ مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود که در بخش اقدامات کوتاه‌مدت بخشی از کارها انجام‌شده و برخی دیگر در دست اجرا است و در بخش اقدامات بلندمدت، تمامی پروژه‌ها و کارهای برنامه‌ریزی‌شده طبق زمان‌بندی و همچنین برای ایام نوروز در حال اجرا است.‏

شهرسیرجان

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

به گزارش خبرگزاری فارس از سیرجان، طی مراسمی که امروز در محل اورژانس امام رضا (ع) سیرجان برگزار شد از پنج دستگاه آمبولانس جدید بیماستانی مجهز و جدید رونمایی شد.

غلامرضا جهانشاهی معاون درمان دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان در حاشیه این آیین گفت: این آمبولانس‌ها با پیگیری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و به دستور مقام عالی وزارت بهداشت به سیرجان اختصاص یافته که یک دستگاه دیگر هم به شهرستان بردسیر از طریق وزارتخانه اختصاص داده شده است.

وی افزود: این آمبولانس‌ها بالغ بر 55 میلیارد ریال از طریق وزراتخانه متبوع تامین اعتبار شدند و نقش موثری در رفع مشکلات درمانی شهرستان دارند و به‌زودی شهرستان سیرجان به اورژانس هوایی مجهز و بالگرد این طرح نیز تا پایان امسال در سیرجان مستقر می‌شود.

معاون درمان دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان عنوان کرد: دومین شهری در استان هستیم که پس از مرکز استان به اورژانس هوایی مجهز می‌شویم.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با تبریک 40 سالگی انقلاب گفت: خدمات بسیاری در تمام حوزه‌ها از جمله بهداشت و درمان طی 40 سال به مردم ارائه شده است که باید قدردان این خدمات بود.

شهباز حسن‌پور افزود: استان کرمان پرحادثه‌ترین حوادث رانندگی در سطح کشور را دارد و باید در محورها نقاط حادثه‌خیز اصلاح و گره‌های ترافیکی بازشود.

وی بیان داشت: در سال بیش از 17 هزار نفر در جاده‌ها بر اثر حوادث رانندگی فوتی داریم و حدود 50 هزار نفر هم معلول می‌شوند که هزینه‌های زیادی بر کشور وارد می‌شود و باید از هر راه ممکن در کاهش تصادفات و تلفات تلاش کرد.

 

اورژانس هوایی

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

طلوع کرمان به  نقل از طرفداری-تیم والیبال فولاد سیرجان موفق شد در نخستین دیدار خود در با نتیجه 3-0 درنا ارومیه را شکست دهد. سیرجانی ها با قدرت هرچه تمام تر در این دیدار ظاهر شدند و هر سه ست را با اختلاف امتیازی پیروز شدند.

ست نخست را سیرجانی ها با نتیجه 25-22 پیروز شدند. ست دوم با نتیجه 25-18 به اتمام رسید و در نهایت ست پایانی را تیم فولاد با نتیجه 25-19 به پایان رساند.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

طلوع کرمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان-امامی بخشدار بردسیر ،کارشناسان بخشداری، کارشناسان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با حضور درمنطقه بیدخوان طرح های تکمیل زیرساخت ها منطقه مدکوربه ویژه امکانات رفاهی را بررسی کردند.

امامی بخشدار مرکزی بردسیرگفت: باپیگیری های فرماندار طرح گردشگری بیدخوان با اعتبار ۶میلیارد ریال توسط بنیاد مسکن ،ساخت دوخانه بوم گردی توسط دهیاریهای باب زیتون و ده بالا با اعتباربالغ بر دومیلیارد ریال در دست اقدام است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی ساخت چشمه های سرویس بهداشتی در سه نقطه را ازدیگر اقدامات جهت رفاه گردشگران اعلام کرد وافزود بخشی از اعتبار این پروژه به مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون درکمیته برنامه ریزی مصوب که تاکنون ۳۰ درصد تخصیص یافته و جهت تکمیل نیازمند تخصیص اعتبارصددرصد هستیم .

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره

به گزارش روابط عمومی شهرداری رفسنجان مهندس مختاری با اعلام این خبر افزود:به منظور آسایش استفاده کنندگان از سیستم حمل و نقل عمومی و ایجاد جذابیت برای مسافران اصلاح و ساخت ایستگا ه های اتوبوس جدید از ابتدای سال جاری در دستور کار حوزه معاونت خدمات شهری قرار گرفت. و پس از نصب ۵ سایبان جدید درایستگاه های پر تردد اکنون ایستگاه اتوبوس فانتزی به شکل چتر در بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی اجرا و به زودی ۶ ایستگاه جدید دیگر نیز در محل های پر تردد نصب خواهد شد.

ایستگاه اتوبوس