رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
سخنگوی وزارت دفاع آمریکا می‌گوید هنوز مرکزی برای هماهنگی حملات آتی احتمالی با روس‌ها در سوریه تشکیل نشده است.

به گزارش فارس، «پیتر کوک» سخنگوی پنتاگون امروز در کنفرانس خبری روزانه وزارت دفاع آمریکا گفت که به رغم نقض پراکنده آتش‌بس سوریه، حالت ترک مخاصمه در مجموع در سوریه اجرایی شده و این مسئله امیدبخش است.

کوک همچنین گفت که پنتاگون از هیچ همکاری با وزارت خارجه آمریکا برای اجرایی شدن آتش‌بس و «کاهش آلام ملت سوریه» دریغ نخواهد کرد.

سخنگو به قرار مسکو و واشنگتن برای حمله مشترک به مواضع تروریست‌های سوریه پس از موفقیت آتش‌بس هم پرداخت و گفت که هنوز مرکزی برای چنین حملات هماهنگی تشکیل نشده است.

بر اساس توافق آمریکا و روسیه که دولت سوریه هم یک روز بعد آن را پذیرفت، در صورت توفیق آتش‌بس یک هفته‌ای در سوریه، برخی مناطق این کشور برای ارتش سوریه پرواز ممنوع می‌شود و جنگنده‌های آمریکایی و روسی، تروریست‌ها را بنا به تشخیص خودشان مورد حمله قرار می‌دهند.

کوک البته گفت که در خلال اجرای آتش‌بس، آمریکایی‌ها کماکان به حمله به مناطقی که گمان می‌کند داعش در آنجا مستقر است را ادامه می‌دهد.

امروز ارتش سوریه اعلام کرد که از جاده مهم کاستیلو عقب‌نشینی کرده تا ارسال کمک‌های امدادی به مردم گرفتار در محاصره، تسهیل شود؛ ارتش روسیه هم این مسئله را تأیید کرد.

سخنگوی پنتاگون در خصوص این مسئله هم صحبت کرد و گفت که ارتش آمریکا نشانه‌ای دال بر این عقب‌نشینی مشاهده نکرده است.