به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان،امروز نشست خبری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب استان کرمان با اصحاب رسانه برگزار شد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه با تشدید گرمای هوا مصرف آب در استان هم افزایش یافته است، اظهار داشت: در استان کرمان 2 میلیون و 300 هزار نفر در 71 شهر و 147 روستا ساکن هستند که برخی از این روستاهای بزرگ تبدیل به شهر شده است با این وجود این مناطق توسط شرکت‌های آب و فاضلاب استان آبرسانی می‌شوند.

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 


طلوع کرمان به نقل از خبرگزاری فارس؛ طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با بیان اینکه با تشدید گرمای هوا مصرف آب در استان هم افزایش یافته است، اظهار داشت: در استان کرمان 2 میلیون و 300 هزار نفر در 71 شهر و 147 روستا ساکن هستند که برخی از این روستاهای بزرگ تبدیل به شهر شده است با این وجود این مناطق توسط شرکت‌های آب و فاضلاب استان آبرسانی می‌شوند.

وی افزود: با نهایت تاسف باید اعلام کنم قنوات اطراف شهر کرمان یا خشک شده و یا سطح آب آنها تا حدود زیادی کاهش یافته و در حال حاضر فقط دو نقطه در استان شامل سد تنگوئیه سیرجان و شهر بافت در تامین آب مشکل ندارند.

طاهری تصریح کرد: در حال حاضر در قسمت شمال استان کرمان تا غرب هیچ منبع آبی وجود ندارد و تنها در منطقه جلال‌آباد با تلاش‌های فراوان یک حلقه چاه با حفر شده است که امیدواریم بتوانیم از آن بهره لازم را ببریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان ابراز داشت: در منطقه شرق استان کویر شهداد قرار دارد و عملا هیچ آبی وجود ندارد، در منطقه جنوب هم تنها در محدوده فاصله ماهان تا کرمان آب وجود دارد و عملاً تا تهرود بم هیچ چاه آبی وجود ندارد.
وی با بیان اینکه آب شرب شهر کرمان در حال حاضر از منطقه بهرامجرد و بردسیر تامین می‌شود، افزود: در منطقه سرآسیاب هفت پارچه قنات وجود دارد که از حدود سه سال پیش مذاکراتی با مالکان انجام و قراردادها بسته شد اما با وجود خریداری تجهیزات و تخصیص بودجه به علت نارضایتی برخی مالکان تاکنون موفق به استفاده از آب این قنوات نشدیم.

طاهری یادآور شد: تنها چیزی که می‌تواند در این شرایط کم‌آبی و خشکسالی به استان کمک کند همیاری شهروندان و سازگاری با کم‌آبی است و اگر هم استانی‌ها در مواردی صرفه‌جویی کنند، می‌توانیم تابستان را بدون مشکل سپری کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر وضعیت افت فشار آب و جیره‌بندی آن عنوان کرد: در حال حاضر 108 حلقه چاه آب شهر کرمان را تامین می کند که کوچک‌ترین اختلال در هر کدام از این چاه ها سبب افت فشار می‌شود.

طاهری ابراز داشت: به عنوان مثال در هر ثانیه یک‌هزار و 950 لیتر آب از چاه‌ها برداشت می‌شود حال اگر 10 دقیقه برق قطع شود به میزان زیادی آب از دسترس خارج شده و به دنبال آن فشار آب هم کم می‌شود.

وی تاکید کرد: کاهش فشار آب یک راه برای صرفه‌جویی در مصرف آب است و باید آمادگی لازم را داشته باشیم چرا که به احتمال زیاد تا پایان تابستان نه‌تنها وضعیت فشار آب بدتر می‌شود بلکه امکان جیره‌بندی آب در شهر کرمان بسیار زیاد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان یادآور شد: همه ما باید دست به دست یکدیگر دهیم و با فرهنگ‌سازی مناسب و صرفه‌جویی در مصرف آب، تابستان 97 را با کمترین مشکلات سپری و از مصارف بی‌رویه آب جلوگیری کنیم.

آب

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.