وی با اشاره به وضعیت چندین ساله خشکسالی در استان و شهر کرمان گفت: در استان کرمان بارندگی بسیار کاهش پیدا کرده و امسال میزان بارندگی در کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد کاهش پیدا کرده و در این شرایط باید مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی کرد.

طلوع کرمان به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمان، علی بابایی امروز در همایش شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش مرکزی شهرستان کرمان با تبریک دهه کرامت اظهار‌داشت: باید از دهیاران و شهرداران که از عوامل اصلی عمران و آبادانی در مناطق مختلف هستند، تشکر کرد.

فرماندار شهرستان کرمان با تبیین مسائل و مشکلات روز استان و کشور گفت: شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید با شرایط روز کشور آشنایی پیدا کرده و امروز مهمترین مطلب در حوزه کاری آشنایی با مسائل روز است.

وی با اشاره به اینکه دشمن با شایعه پردازی قصد توطئه در جامعه دارد و باید نسبت به این شایعات هوشمندانه عمل کرد افزود: به‌عنوان مثال در ماه‌های گذشته بعضی از کامیون‌داران که مورد سوءاستفاده معاندین به نظام قرار گرفته بودند، علت اصلی تجمع آنها ناآگاهی و کم‌اطلاعی از خدمات نظام بود.

بابایی با بیان اینکه دشمن تمام توان خود را برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی گذاشته و وظیفه همه است که با مدیریت خوب خدمات نظام را به مردم معرفی کنیم خاطر‌نشان کرد: با مشکلات پیش رو و اعتراضات مردمی نباید احساساتی برخورد کرد.

وی با اشاره به وضعیت چندین ساله خشکسالی در استان و شهر کرمان گفت: در استان کرمان بارندگی بسیار کاهش پیدا کرده و امسال میزان بارندگی در کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل 73 درصد کاهش پیدا کرده و در این شرایط باید مدیریت مصرف انرژی و صرفه‌جویی کرد.

فرماندار شهرستان کرمان با بیان اینکه مقابله با حاشیه‌نشینی یک موضوع مهم است که باید در دستور کار دهیاران و شهرداری‌ها قرار گیرد افزود: تمام ساخت و سازها باید در محدوده طرح هادی روستاها انجام شود و از ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنید.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال‌های گذشته با تغییر کاربری اراضی کشاورزی، ساخت و سازهایی انجام شده که با عوامل همکاری با مالکان برخورد قانونی می‌شود تصریح کرد: راه‌اندازی میز خدمت در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تایکد ریاست جمهوری است و پاسخ مردم را باید به درستی داد.

بابایی با بیان اینکه ارسال ثبت وقایع حیاتی در اسرع وقت الزامی است و باید جدی گرفته شود گفت: متاسفانه با وجود خشکسالی در استان بهره‌وری در کشاورزی پایین است و باید با استفاده از آبیاری به روش‌های نوین میزان مصرف آب در حوزه کشاورزی را کاهش داده و از آبیاری فضای سبز با آب آشامیدنی خودداری کرد.

وی با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست الزامی است و از ریختن خاک و نخاله ساختمانی در محدوده و ورودی و خروجی شهرها و روستاها جلوگیری شود افزود: افزایش مشارکت مردم در توسعه هر منطقه ضروری است و اگر مردم نخواهند، هیچ آبادانی انجام نمی‌شود.

باران

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.