رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
رهبر جنبش مسلمانان آمریکا در نشستی خبری به سؤالات اصحاب رسانه پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم، «لوئیس فراخان» رهبر جنبش مسلمانان آمریکا امروز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی که در پرس تی‌وی برگزار شد شرکت کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

رهبر امت اسلام ایالات متحده آمریکا در ابتدا گفت: دشمنان اسلام قصد دارند ما را فرهنگ و خدایمان را جدا کنند.  به‌خاطر آمدن محمد مصطفی(ع) است که ما اینجا هستیم. معلم من اسم مرا فراخان گذاشت و وقتی به ایران آمدم فهمیدم این نام چقدر فراگیر است و فهمیدم به‌خاطر نام فراخان به این کشور بیایم.

وی ادامه داد: من می‌خواهم اظهار افتخار کنم در این مقطع در ایران هستم و تشکر خود را از حضرت آیت الله خامنه‌ای و دکتر رضایی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  به‌خاطر دعوتشان اعلام می‌کنم و از دکتر فؤاد ایزدی استاد دانشگاه تهران برای ایجاد فرصتی برای سخنرانی تشکر می‌کنم. من به شهر قم دعوت شدم و دیداری با حضرت آیت الله مکارم شیرازی داشتم و می‌خواهم از مردم ایران به‌خاطر مهمان‌نوازی‌شان قدردانی کنم. از آقای طالب‌زاده و همسرشان بابت پذیرفتن ما تشکر می‌کنم. اما من از بازخورد رسانه‌ها در مورد دیدارم از ایران راضی نیستم.

 

فراخان تصریح کرد: البته از رسانه‌های تحت کنترل رژیم صهیونیستی بیشتر از این انتظاری نیست.

وی ادامه داد: وقتی کلام خدا را آنها تحریف می‌کنند من چه انتظاری می‌توانم داشته باشم رسانه‌های تحت کنترل رژیم صهیونیستی سخنان مرا تحریف نکنند. امروز باید چهره واقعی شیطان کنار رود و این مسئولیت بر دوش من است. اما شیطان همه دنیا را فریب داده است.

فراخان گفت: راه مسقیم خداوند چیست جز راهی که در اسلام, مسیحیت و یهودیت هست؟ شیطان چهره مسیحیت و یهودیت را مخدوش کرده و به‌خاطر این است که حضرت مهدی(عج) باید بیاید و چهره دین را تطهیر کند تا ما برای بار دیگر کنار هم با برادری زندگی کنیم.

رهبر امت اسلام افزود: مسلمانان نیاز به فرایندی دارند که باعث شود با کنار گذاشتن اختلافات به‌عنوان یک جامعه زندگی کنند طوری که شیطان نتواند به ما صدمه بزند. من در مقطعی در ایران هستم که برادران و خواهران به‌خاطر اعمال تحریم‌های آمریکا مورد هجمه قرار دارند. دنیا گفت ایران نباید سلاح هسته‌ای داشته باشد و بر همین اساس توافقنامه‌ای میان ایران، آلمان، فرانسه، چین، روسیه، انگلیس و آمریکا امضا شد. همه نهادهای ناظر به‌اتفاق گفتند ایران حتی یکی از مواد این توافق را نقض نکرده است. گفتند به ایران میلیاردها دلار پول دادند ولی کسی می‌تواند به این سؤال پاسخ دهد که؛ 150 میلیارد دلار به ایران پرداخت شده است؟! با آمدن ترامپ, او این توافق‌نامه را پاره کرد. تا آنجایی که من می‌دانم رئیس جمهور آمریکا سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران تحمیل کرده است. سؤال این هست که؛ فراخان، چرا در ایران هستی؟ چون خانواده من در اینجا هست همان طور که در آفریقا. من در آمریکا به دنیا آمدم اما شهروند جهان هستم. همان طور که زمانی طوفان مناطقی را در آمریکا صدمه زد ما هر کمکی از دستمان برآمد انجام دادیم.

وی ادامه داد: من اینجا هستم که با برادران خودم صحبت کنم و بگویم که این یک آزمایش الهی است. من روی صحبتم با کسانی است که به من هشدار دادند که "به ایران که رفتی دیگر برنگرد"، می‌گویم من خیلی وطن‌پرست‌تر از کسانی هستم که این ادعا را دارند. آمریکا با عرق‌های ما ساخته شد. و من به آمریکا برمی‌گردم و این حرف‌ها را در آنجا هم خواهم زد. من هشدار می‌دهم به آنها به نام حضرت مهدی که حمایت آن را دارم.

فراخان در ادامه در پاسخ به این سؤال که "نظر شما درباره سیاست آمریکا در خاورمیانه؟" گفت: وقتی شما اعتیاد به مواد مخدر دارید هرکاری می‌کنید تا به نیاز اعتیادتان پاسخ دهید. خاورمیانه بسیار غنی از مواد نفتی هست و همه کشورهای بزرگ صنعتی به این مواد نفتی نیاز دارند تا بتوانند صنایعشان را پیش ببرند. آمریکا و انگلیس و بقیه همه دنبال دسترسی به این معادن بودند. در ایران محمد مصدق در یک انتخابات دموکراتیک رهبر ایران شد و گفت سود منابع نفتی باید برای مردم هزینه شود. و بخاطر همین کشور من در قالب یک توطئه مصدق را برکنار کرد و شاه را جایگزین آن کرد. از طریق شاه بود که مالکیت نفت به دست غرب افتاد و شاه و ملازمانش ثروتمند بودند و مردم ایران در فقر زندگی می‌کردند. کسانی که این شرایط را دوست نداشتند کشته شدند یا مورد آزار قرار گرفتند که یکی از این افراد حضرت امام خمینی بود. به‌خاطر این نارضایتی بود که امام خمینی تبعید شد و مردم به انقلاب روی آوردند. ما برمی‌گردیم به سال 2018 که براساس سیاست آمریکا, ترامپ از عربستان خواست تمام رهبران کشورهای عرب را به ریاض دعوت کند. وقتی ترامپ را در ریاض مشاهده می‌کردیم تصاویری از تجهیزات نظامی بود که با 110 میلیارد دلار به آنها فروخت و گفت "باید این سلاح‌ها را علیه ایران به‌کار ببرید" و باعث شد یک کشور برادر را از بقیه جدا کند.

وی افزود: معلم من چند سال پیش به من هشدار داد که سیاست آمریکا باعث جنگ بزرگی در خاورمیانه می‌شود که در انجیل به آن اشاره شده است؛ آرماگدون. معلم من مقاله‌ای را در ایام انتخابات نوشت درباره پیروزی دموکرات‌ها یا جمهوری‌خواهان و گفت "الآن شاهد آرامش قبل از طوفان هستیم". زمانی بود که ما عقیده داشتیم که انتخابات ریاست جمهوری برهه حساسی در سیاست آمریکا بود و معلم من گفت "رئیس جمهور آمریکا وظیفه خطیری دارد که تا جایی که می‌تواند طوفان را به تأخیر بیندازد که این کار به‌نفع آمریکا و تمام دنیا است". این تحریم‌ها می‌تواند مقدمه‌ای برای جنگ جدید باشد. من از ترامپ خواهش می‌کنم که بسیار مراقب باشند زیرا اگر ماشه جنگ کشیده شود آن زمان هست که سایر کشورها مثل چین و روسیه هم وارد جنگ می‌شوند و آن زمان پایان آمریکا خواهد بود. شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ایرانیان باعث پایان دادن آمریکا نمی‌شود بلکه سیاست‌های خود دولت آمریکا باعث نابودی این کشور می‌شود.

فراخان در پاسخ به این سؤال که جامعه مسلمانان آمریکا چه اقداماتی را برای سیاست‌های ایران‌هراسانه و جلوگیری از جنگی مثل یمن انجام داده است اظهار داشت: حقیقت بهترین مدافع در برابر این اقدامات ایذایی است. ما باید همیشه پیرو حقیقت باشیم و بگوییم. اگر بترسیم و به‌خاطر حقیقت بمیریم از اقداماتی که علیه ما می‌شود نباید گله کنیم. این اتفاقی که در یمن دارد می افتد و روهینگیا و آزار مسلمانان در چین جرم علیه انسانیت است. نباید منتظر دیگران باشیم و خودمان باید کاری بکنیم تا نجات پیدا کنیم. رسانه چه سودی دارد اگر در مورد حقیقت ننویسد؟ ما اگر نتوانیم حقیقت را عنوان کنیم و از دولتمان انتقاد کنیم سود این رسانه‌ها چه خواهد بود؟ هیچ کسی نمی‌تواند این جسارت را به شما بدهد و خودتان باید این جسارت را داشته باشید تا بتوانید حقیقت را بگویید.

رهبر امت اسلام آمریکا در پاسخ به این سؤال که "نظر شما درباره تظاهرات انتقادی سال گذشته ایران چیست؟" بیان کرد: باید به‌روی خودمان تمرکز داشته باشیم چون تمرکز بر غرب باعث تضعیفمان می‌شود. باید نگاهمان به درونمان باشد و جهاد واقعی این است که باید به خودمان اتکا داشته باشیم.

فراخان در پاسخ به این سؤال که "نظر شما درباره نقش و میزان دخالت مذهب در ایران چیست؟" گفت: قرآن برای همه مواقع پیامی دارد. قرآن می‌فرماید انسان نه براساس اجبار دولت عمل می‌کند بلکه براساس میل خودش جلو می‌رود. در هر کشوری قوانینی هست و زمانی اجرا می‌شود که افرادی برای تضمین اجرای آن باشند، همان‌طور که آمریکا دولت قوانین است نه اشخاص. من قبل از گرایش به اسلام مسیحی بودم و خانواده مسیحی خودم را همچنان دوست دارم. در جامعه مسلمان آمریکا ما قوانینی داریم. ما به خداوند، رسول خدا و معلمان ایمان داریم و براساس میل خودمان و نه اجبار دولت به این قوانین احترام می‌گزاریم. قانون باعث پشتوانه جامعه است که ما در آن زندگی می‌کنیم. ما وقتی تحمیل شریعت را بر کسانی داریم که تحت تأثیر غرب زندگی کرده‌اند, ما متوجه نیستیم که برای این اصلاحات نیاز به زمان داریم. معلم ما به ما یاد داد که به این قوانین احترام بگزاریم و نه برای اجبار بلکه به‌خاطر زیبایی که این قانون به‌وجود می‌آورد. و من دعا می‌کنم که این جایگاه ما در قدرت باعث نشود که زورگو شویم و بخواهیم تحمیل کنیم چون مرز باریکی برای این مسئله وجود دارد.

خبرنگاری پرسید "نظر شما درباره مقابله ایران علیه اقداماتی که آمریکا در برابر استقلال‌طلبی مردم ایران انجام می‌دهد چیست؟", گفت: حقیقت چیزی هست که دروغ را برملا می‌کند چون وقتی فریب‌دهنده باشید و همه ابزارها را به‌کار بگیرید اما کسی که با قدرت الهی و نه قدرت خودش صحبت کنند حقیقت آشکار می‌شود حتی اگر همه ابزارها را به‌کار بگیرند. آنها از چیزی که من می‌گویم می‌ترسند. من متأسف هستم که مردم محروم هستند. شما وقتی حرف‌های مرا می‌شنوید می‌توانید مرا قضاوت کنید.

در پایان لوئیس فراخان خطاب به رسانه‌ها اظهار داشت: آن طور که ترامپ دوست دارد! رسانه‌های تقلبی نباشید و حقیقت را بازتاب دهید.

انتهای پیام/*

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.