غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
رییس مرکز رسانه قوه قضائیه گفت: ۲۷ مورد شکایت قوه قضائیه از برخی رسانه‌ها بود که در اوایل فعالیت ریاست جدید قوه اعلام گذشت و شکایات پس گرفته شد. البته خط قرمزها از جمله امنیت ملی و مبانی اساسی قانون سر جای خود است و ارتباط و روح تعامل با نگاه مثبت به پیش می‌رود.

به گزارش ایسنا، آزاد ابراهیم‌زادگان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره رسانه های برتر استان کرمان(قلم و عدالت) اظهار کرد: برگزاری جشنواره قلم و عدالت در استان کرمان الگویی برای دوستان ما در قوه قضائیه است که الگویی خوب و درست و اتفاق بزرگی است که می تواند تاثیر ملی داشته باشد.

ابراهیم‌زادگان با بیان اینکه دیدگاه و نگاه رییس کل دادگستری استان کرمان فرهنگی و عمیق است و امیدواریم بتوانیم از این دیدگاه فراتر از استان نیز استفاده کنیم، تصریح کرد: مشی قوه قضائیه در دوره جدید ارتباط جدیِ همه‌جانبه، موثر و دو طرفه با اهالی رسانه است و نخستین دیدارهای ریاست قوه قضائیه با اصحاب رسانه بود و برخورد ایشان با اصحاب رسانه، گذشت از شکایات قوه قضائیه از برخی نشریات بود.

وی بیان کرد: ۲۷ مورد شکایت قوه قضائیه از برخی رسانه ها بود که در اوایل فعالیت ریاست جدید قوه اعلام گذشت و شکایات پس گرفته شد. البته خط قرمزها از جمله امنیت ملی و مبانی اساسی قانون سر جای خود است و ارتباط و روح تعامل با نگاه مثبت به پیش می رود.

رییس مرکز رسانه قوه قضائیه درباره شورای حل اختلاف در حوزه رسانه، گفت: یک ساختار منسجم در این زمینه تاسیس شده و در استان کرمان این ساختار برقرار است و سعی می کنیم این ارتباط را به سمت حرکت هایی ببریم که بتوانیم ارتباط موثری با جامعه رسانه ای داشته باشیم.

وی افزود: قوه قضائیه در ادبیات کنونیِ حرکت، به سرمایه اجتماعی که بخش عظیم آن در حیطه فرماندهی کار رسانه است، عنایت ویژه دارد ضمن اینکه می دانیم یکی از کانال های موثر اقدامات ما افکار عمومی است که از کانال رسانه میسر می شود.

ابراهیم‌زادگان با اشاره به اینکه اعتماد اجتماعی نیز از کانال رسانه محقق می شود، اظهار کرد: یک فرض وجود دارد که در فضای رسانه ای موجود به دلیل شکل گیری موضوع شهروندخبرنگاری، حرفه خبر و خبرنگاری تضعیف شده است که البته این تحول بزرگی در فضای فکری و رسانه ای است.

وی بیان کرد: البته ذات ماجرا این است که شکل گیری شهروند خبرنگاری، به هیچ وجه مانع از موضوع مهم کار حرفه ای رسانه ای نشده و تجربه جدی و حقیقی در میدان کار نشان داده که سرعت و هیجان شهروندخبرنگاری نه تنها اقدامات رسانه ای حرفه ای را تحت الشعاع قرار نداده، بلکه گران بهایی و ارزش های واقعی این حرفه خبرنگاری را بیشتر نشان می دهد و می شود بین کار خبرنگار حرفه ای از حجم عظیم کار شهروندخبرنگاری تشخیص داد.

رییس مرکز رسانه قوه قضائیه گفت: با وجود همه سختی های کار رسانه ای، کار با ارزش حوزه حرفه ای حقیقی تر و گران بهاتر شده البته این اوضاع سرعت را به ما تحمیل کرده است که می توانیم با این مقوله نیز به روز شویم.

وی افزود: صدا و سیما نیز در این عرصه شاهد تحولات بزرگی خواهد بود و با توجه به حجم فزاینده تولیدات رسانه ای و حجم تولید خبر در حال پوست‌اندازی است تا بتواند به مقابله برود و اتفاقات بزرگی در حال شکل‌گیری در رسانه ملی است.

ابراهیم‌زادگان اظهار کرد: واقعیت کنونی این است که در شرایط کنونی به انسجام جامعه رسانه ای نیاز داریم و در فضای جدید کاری قوه قضائیه که دکترین احیاء سرمایه اجتماعی در راس آن قرار دارد، دستمان را به سوی جامعه خدوم، زحمتکش و قانع رسانه ای دراز می کنیم.

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.

آبان 12, 1398

جای خالی گردوی بافت در اظهارات مدیران استانی در حضور سفرای کشورها!آیا شهرستان بافت غریبه است؟

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
در صحبت های مدیران استان کرمان و در حضور سفرای سایر کشورها از هر محصولی در استان سخن به میان می آید غیر از گردوی بافت! آیا #گردو برای کشور ما نمی تواند محصول استراتژیک باشد؟؟ استان کرمان که رتبه دوم کشور در گردو را دارد نمی تواند گردو را به کشورهای دیگر معرفی…
شهریور 28, 1398
در کنار کمبود امکانات اطفای حریق

آتش سوزی جنگل های منطقه مزار و خبر شهرستان بافت مهار شد/کمبود امکانات اطفای حریق جنگل ها و مراتع در شهرستان بافت تا کی ادامه دارد!؟

آتش سوزی جنگل های مزار و خبر شهرستان بافت مهار شد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان-آتش سوزی جنگل های مزار و خبر شهرستان بافت که ظهر امروز بیست و هشتم شهریور آغاز شده بود و به دلیل وزش باد گسترده تر می شد، پس از 6 ساعت تلاش نیروهای اطفای حریق و سایر ارگان های شهرستان بافت مهار شد اما این مطالبه که شهرستان های بافت و رابر نیاز به…
پسته
مهر 30, 1398
نماینده مردم سیرجان و بردسیر خبرداد؛

برگزاری جشنواره گلیم و پسته سیرجان با حضور سفرای کشورهای مختلف

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی خبر داد: جشنواره گلیم و پسته سیرجان با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی و سفرای کشورهای خارجی، ۸ آبان‌ماه در سیرجان برگزار خواهد شد.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
شهباز حسن‌پور با تبیین ظرفیت گلیم و پسته در امر صادرات، گفت: جشنواره پسته و گلیم شهرستان سیرجان با هدف معرفی ظرفیت‌های شهرستان سیرجان در حوزه‌های صنایع دستی، گردشگری، صنعت و معدن است. وی با بیان این مطلب که جشنواره پسته و گلیم سیرجان برای نخستین بار برگزار… ادامه خبر