رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 
دبیر ستاد مرکزی اربعین درباره انسداد مرز خسروی گفت: قرار بود نیروهای امنیتی در عراق مسیر را کنترل کنند، در باز شدن مرز خسروی معطلی ایجاد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسین ذوالفقاری در نشست خبری صبح امروز، در پاسخ به پرسشی درباره هزینه پارکینگ برای خودروهای شخصی در مرزها، اظهار کرد: هزینه پارکینگ‌های در اختیار دستگاه های دولتی برای هر 24 ساعت، 5 هزار تومان است و اگر رقمی بیشتری دریافت شد، زائران آن را گزارش کنند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره امنیت عراق و امکان زیارت سامرا و کاظمین، گفت: درباره امنیت سه مرجع وجود دارد که یکی از آنها دولت عراق، دیگری ستاد اربعین در عراق با مسئولیت سفیر ایران در عراق و همچنین ستاد کل نیروهای مسلح است. طی روزهای گذشته با توجه به افزایش تعداد زوار و به دلیل حضور نیروهای امنیتی در برخی شهرهای عراق، معطلی هایی برای زائران وجود داشت که پیگیری شد و با برگزاری جلسه امنینی در نجف مشکل حل و زوار وارد نجف شدند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: در یک مرحله مشکلی به وجود آمد که از سوی تروریست ها نبود بلکه در اثر یک اشتباه بود که منجر به وقوع تصادف شد و طی آن 3 نفر فوت و 33 نفر زخمی شدند که همه آنها بیمه بودند، اما خوشبختانه تا این لحظه از سوی تروریست ها به صورت مستقیم مشکلی برای زوار ما به وجود نیامده است.

وی درپاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه مرز خسروی با تاخیر باز شد و گزارشی از وضعیت تردد زائران از این مرز اعلام نشده است، اظهار کرد: مرز خسروی مشکلی نداشت، آنچه ایجاد مشکل کرد مربوط به گروه های امنیتی در بغداد بود. همکاران ما در کرمانشاه جلسه‌ای برگزار و اعلام کردند طرف عراقی گفته از روز جمعه مرز فعال می‌شود اما بحث بر این بوده که تردد زائران از مسیر بغداد باشد یا خیر.

وی افزود: در نهایت مسیر دیگری تعیین کردند و به دلیل اینکه قرار بود نیروهای امنیتی در عراق مسیر را کنترل کنند، در باز شدن مرز خسروی معطلی ایجاد شد. از ساعت 8:45 صبح امروز مرز خسروی باز و تردد آغاز شده است. ساعت فعالیت مرز نیز قرار است 7 صبح تا 17 عصر باشد.

انتهای پیام/

 

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.