دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه آمریکا توانایی تغییر راهبردی چهره منطقه غرب آسیا را ندارند، گفت: شاهد افول آمریکا و قدرت‌گیری جبهه مقاومت هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سردار سرلشکر یحیی رحیم‌صفوی ظهر امروز در سخنرانی پایانی 13 آبان مشهد در حرم رضوی اظهار داشت: شاهد افول آمریکا و قدرت‌گیری جبهه مقاومت هستیم؛ چرا دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 58 لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند؟ روز گذشته مقام معظم رهبری سخنان بسیار مهمی را بیان فرمودند.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با اشاره به کودتای 28 مرداد بیان کرد: عملا از این به بعد آمریکائی‌ها، میراث‌خوار استعمار انگلیس شدند و بر ایران و مقدرات کشور ما از نفت گرفته تا اقتصاد و دانشگاه و فرهنگ، مسلط شدند و همه مسائل ایران تحت تاثیر سیاست‌های آمریکا بود و عملا آمریکایی‌ها توسط نوکر خود، سیاست‌های خود را در ایران اعمال می‌کردند.

سرلشکر رحیم صفوی افزود: من زمان پهلوی دانشجو بودم و یادمان می‌آید چه به سر ایران آمد، تا سقوط رژیم شاهنشاهی و پیروزی مردم، آمریکایی‌های در مدت 40 ساله هیچگاه چشم طمعشان از ایران و غرب آسیا برداشته نشد و همواره دنبال تسلط بر این منطقه و ایران بودند. 20 هزار آمریکایی قبل انقلاب در اصفهان بودند؛ افسری آمریکایی به من گفت ما را بیرون می‌کنید اما ما به زودی برمی‌گردیم؛ در ذهن اینها این بود که بازگردند.

وی خاطرنشان کرد: در طول 40 سال گذشته، 6 رئیس جمهور آمریکا و تمامی دولت‌های جمهوریخواه و دموکرات برای بازگشت و چپاول ایران با ابزارهای غیرقانونی، نفوذ و کودتا و تحمیل جنگ عراق به ایران برنامه داشتند؛ گفتند ایران تجهیزات نظامی‌اش به ما وابسته است و مجبور است در جنگ با عراق از ما کمک بخواهد و به دامن ما بازگردد.

سرلشکر رحیم‌صفوی عنوان کرد: در زمان جنگ در شورای عالی دفاع بنی‌صدر دنبال سازش بود و یک نظریه نیز مبتنی بر مقاومت و تئوری امام راحل و یاران ایشان به ویژه مقام معظم رهبری، مرحوم رفسنجانی و شهید چمران و رجایی بود؛ الان نیز این دو نظریه وجود دارد؛ آمریکایی‌ها از تمامی روش‌های ضدانسانی و کشتار مردم ایران بهره گرفتند.

وی ادامه داد: در زمان حاضر نیز جنگ اقتصادی را راه‌اندازی کرده‌اند؛ این گونه نیست که رژیم عهدشکن آمریکا فقط با ایران دشمنی داشته باشد بلکه ماهیت استبدادی و سلطه‌طلبش از زمان نیکسون و دهه 50 شکل گرفت و به دنبال حضور قوی‌تر در خاورمیانه و تسلط کامل بود و یک استراتژی دوستونی را دنبال کرد.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا با اشاره به قطع شدن دست آمریکا از ایران با پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: آنها دنبال تسلط بر منافع منطقه بودند و ایران مانع شد؛ تا دیروز آمریکایی‌ها نقاب رنگارنگ داشتند و اینک با قدرت‌مند شدن ایران اسلامی، نقاب از چهره آمریکایی‌ها برداشته شده و رئیس جمهور فعلی آمریکا که بی‌خرد و بی‌ادب و شارلاتان و بی‌اخلاق است می‌گوید من نفت سوریه را دوست دارم و می‌گوید از کشورهای جنوب خلیج فارس پول می‌گیرم.

رحیم‌صفوی تصریح کرد: ترامپ امنیت را اقتصادی کرده است و به کشورهای عربی نیز می‌گوید برای امنیت باید پول به ما بدهید؛ آمریکا می‌خواهند برای دیگران نیز نسخه بپیچند و چین و روسیه و ونزوئلا و کره شمالی از این جمله است و می‌خواهند تعیین تکلیف کنند اما غافل هستند که در 13 آبان 58 که قوی‌تر از زمان حاضر بود انقلاب دوم به تعبیر امام شکل گرفت و آمریکایی‌ها تحقیر شده و یال و کوپالشان شکسته شد و اسناد دخالت‌های آمریکا، کتاب شد.

وی گفت: معلوم شد اکثر ترورها و ناامنی‌های کردستان در مرکز لانه جاسوسی طراحی شده و آمریکا خط می‌داده که ترور علما صورت بگیرد و بعدا معلوم شد آنها از منافقین نیز حمایت می‌کنند و از لیست تروریستی بیرون بردند و سپاه پاسداران را گفتند تروریست است!؛ منافقان مردم ما را شهید کردند.

رحیم صفوی ادامه داد: نگاهی واقع‌بینانه به تغییرات بیانگر تضعیف قدرت آمریکا و رو به افول رفتن است و آمریکای کنونی به مراتب بی‌آبروتر از چهار دهه پیش شده و امپراتوری آمریکا به برکت اسلام ناب محمدی و با حضور ملت بزرگ ایران و با رهبری امام بزرگوار و مقام معظم رهبری نابود می‌شود.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: آقا به فرستاده ژاپن اجازه ندادند نامه آمریکا را بخواند و این آمریکا را تحقیر کرد و این ابهت اسلام و قرآن از زبان و برخورد آقا است؛ برداشت و تحلیل ما این است که ایران قدرت‌مندتر شده و جبهه مقاومت قدرت‌مندتر شده و آمریکا ضعیف‌تر شده است.

رحیم صفوی گفت: کلیدواژه‌های اصلی در این زمینه مهم است؛ سالانه 700 تا 800 هزار دانشجو به ظرفیت علمی ما اضافه می‌شود و باید بتوانیم روندها و رویدادها و راهبردها را تشخیص دهیم. باید این سه کلیدواژه را میان ایران و آمریکا مقایسه کنیم. جبهه مقاومت یعنی حماس و جهاد اسلامی و سوریه و عراق و یمن و برخی مناطق دیگر.

وی خاطرنشان کرد: روندهای جهانی نشان می‌دهد که نهضت بیداری ملت‌ها و ایستادگی در برابر ظلم آمریکایی‌ها از ونزوئلا تا شمال آفریقا و تونس تا غرب و شرق آسیا و مالزی و اندونزی، روز به روز بیشتر می‌شود؛ مردم ژاپن بعد از 1945 به شدت ناراحت از تسلط آمریکا بود و یک بیداری بزرگی در مخالفت با ظلم و ستم آمریکا شکل گرفته است.

رحیم صفوی تصریح کرد: بنده به عنوان یک پاسدار قدیمی قرار است به برخی رویدادها که منجر به افول آمریکا شده اشاره کنم؛ اشغال افغانستان مظلوم در سال 2001 که هنوز ادامه دارد و 18 سال است مردم افغانستان را کشته و سنگ‌های قیمتی را خارج می‌کنند؛ دیگری اشغال نظامی آمریکا در عراق است و حتی نیروهایی که از سوریه خارج می‌کنند به عراق می‌آورند.

وی بیان کرد: 7 تریلیون دلار هزینه و 20 هزار کشته دادند اما به اهدافشان نرسیدند و برنده این دو لشکرکشی ایران بود؛ زیرا آمریکایی‌ها صدام را سرنگون کردند؛ رویداد دیگر راه‌اندازی گروه‌های تکفیری بود؛ چند هزار تروریست به عنوان مسلمان در سوریه و عراق ریختند و دست به کشتار زدند و با پول کشورهای عربی مثل عربستان، 10 ها هزار نفر را کشتند و 9 میلیون نفر را آواره کردند.

دستیار و مشاور فرمانده معظم کل قوا اظهار داشت: اهل سنت عراق غیرت دارند و مسلمان هستند و مقابل داعش ایستادند؛ خسارتی که گروه‌‌های داعش به عراق و سوریه زدند 400 تا 500 میلیارد دلار بود و چندین سال بازسازی طول می‌کشد اما آمریکایی‌ها نتوانستند بشار اسد و دولت عراق را سرنگون کند.

رحیم صفوی گفت: حضرت آقا، پوتین را توجیه کرد و گفتند می‌خواهید سوریه را نیز از دست بدهید و روس‌ها نیز پای کار آمدند و ترک‌ها نیز به ائتلاف ایران و سوریه و عراق و روسیه پیوستند و داعش شکست خورد و حکومت بشار اسد و عراق باقی ماند؛ اینها می‌خواستند مدل‌سازی کنند و خلافت اسلامی تشکیل دهند و می‌گفتند کل ایران، خلافت خراسان است و این احمقانه بود؛ باور نکنید البغدادی کشته شده؛ هیچکس باور نکرده و این دروغ بزرگ ترامپ است زیرا آثار و شواهدی نیست.

وی افزود: یکی از دلایل راه‌اندازی این گروه‌های تروریستی، تامین امنیت صهیونیسم بود؛ سازمان‌های اطلاعاتی و پول کشورهای عربی اینها را راه می‌برد؛ فتنه امروز عراق و لبنان نیز پول عربستان و آمریکا و اسرائیل است؛ این یک فتنه جدید بعد از داعش است اما به فضل الهی هم مرجعیت عراق و هم نیروهای حشدالشعبی و هم سیدحسن نصرالله و هم مردم لبنان ایستاده‌اند و این فتنه جدید در عراق و لبنان با شکست روبه‌رو می‌شود چون مردم منطقه بیدار شده‌اند.

دستیار و مشاور ویژه فرمانده معظم کل قوا تاکید کرد: در مقابل این راهبرد که آمریکایی‌ها می‌خواستند مسلط شوند و قدرتشان را بیشتر کنند؛ آمریکایی‌ها بعد از فروپاشی شوروی، جهان تک قطبی را تعریف کردند و خواستند هژمون شوند و هیچ قدرتی نتواند جایگزینش شود و راهبرد تک قطبی‌سازی جهان را دنبال کردند.

رحیم صفوی ادامه داد: خاورمیانه جدید مگر شکل گرفت؟ در براندازی جمهوری اسلامی موفق بودند؟ این براندازی دستور کار تمام روسای جمهور آمریکا بود. همه روسای جمهور آمریکا از یک قماش هستند اما شکست خوردند.

وی گفت: دو جریان مهم و تاثیرگذار در 40 سال گذشته وجود دارد؛ یک جریان جریان استکباری و ظالمانه و قانون‌شکنانه و ضدبشری به رهبری آمریکاست و رژیم صهیونیستی و انگلستان نیز همکاری می‌کنند تا ثروت‌های مردم را چپاول کرده و حرکات آزادیخواهانه را سرکوب می‌کنند. جریان دوم، جریان حق طلب و استقلال طلب و یک جریان الهی منبعث از پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در جنگ تحمیلی است. مردم ونزوئلا نیز مقاومت را از ایران یاد گرفتند و این جریان امروز، زنده است.

رحیم‌صفوی تاکید کرد: کدام یک از این دو جریان در حال پیروزی و کدام در حال افول و سقوط است؟ ایالات متحده آمریکا در تحمیل اراده سیاسی خود برای به زانو درآوردن ایران و سایر دول مستقل، شکست خورده و ایران قدرت برتر غرب آسیا و انقلاب اسلامی تبدیل به یک قدرت تمدنی و نظامی و فرهنگی شکست ناپذیر شده است.

وی اظهار داشت: آمریکا توانایی تغییر راهبردی چهره منطقه غرب آسیا را ندارند و تمامی تحولات به ضرر آمریکا در حال رقم خوردن است؛ افول آمریکا مربوط به عملکرد نظام سرمایه‌داری این کشور است؛ آنها طی 100 سال گذشته به 80 کشور حمله کرده و دخالت داشته‌اند. اعتقاد ما این است که براساس سنت الهی و عقلانیت سیاسی، امپراتوری ظالمانه آمریکا محکوم به زوال و شکست است و نشانه اینکه آمریکا دیگر تنها ابرقدرت نیست و جهان به سمت چندقطبی می‌رود؛ نظام دوقطبی شکست خورده است و به همین نسبت امپراتوری آمریکا مجبور است از افغانستان و عراق و غرب آسیا خارج شود و این در حالی است که هزینه زیادی کرده است. آمریکا نمی‌تواند در عراق و افغانستان بماند و این را با قاطعیت به شما می‌گویم.

وی گفت: افول اقتصادی با بدهی 19 تریلیون دلار و کشته شدن بیش از 20 هزار نظامی در عراق و افغانستان و هزینه بالای حضور نظامی آمریکا سبب شده افول اقتصادی کنند و سالانه 700 میلیارد دلار هزینه نظامی می‌کنند؛ تعداد فقرای آمریکا به 40 میلیون نفر رسیده که کودک و سالمند را شامل می‌شود. هیچ کشوری به اندازه آمریکا، زندانی ندارد.

رحیم‌صفوی اظهار داشت: رئیس جمهور آمریکا دروغگو و متناقض و کم خرد و پیمان شکن است و به دنبال تحقیر کشورهای دوست آمریکا‌ست؛ رهبران خردمند ملت‌ها را به پیشرفت می‌رسانند و رهبران بی خرد ملت‌ها را به شکست می‌رسانند؛ رهبری مقام معظم رهبری و امام راحل را ببینید که چه نعمتی در اختیار داریم.

وی تصریح کرد: تصور می‌کنید حضرت آقا از مشکلات مردم خبر ندارند؟ ایشان می‌دانند و دیروز نیز فرمودند. آمریکایی‌ها متحدان خود در اروپا را نیز تحقیر می‌کنند و اتحادیه اروپا از ارتش مستقل غیر از ناتو و خروج از دلار صحبت می‌کند. سلطه سیاسی و فرهنگی آمریکا بر ایران و غرب آسیا شکست خورده ‌و با طلوع انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی با هزینه خون هزاران شهید و فداکاری و صبر و مقاومت 40 ساله در مقابل تحریم‌ها و شکل‌گیری جبهه مقاومت، آمریکا روز به روز ضعیف‌تر می‌شود. موتور محرک جهاد چنانچه با تمام توانش فعال شود بقای رژیم صهیونیستی تمام است.

رحیم صفوی گفت: تعداد زیادی از اندیشمندان این گونه پیش‌بینی می‌کنند قدرت از غرب عالم به شرق عالم حرکت می‌کند؛ یکی از قدرت‌های بزرگ شرق قدرت اسیایی و دیگری قدرت جهان اسلام است و منبع آن نیز اقتصاد و فرهنگ و جمعیت است. 75 درصد منابع نفت جهان و 57 درصد منابع گاز در کشورهای جهان اسلام است. 30 میلیون کیلومتر وسعت و جمعیتی در حدود دو میلیارد نفری جزو قدرت‌های جهان اسلام است.

وی افزود: فرهنگ و تمدن نوین اسلامی به رهبری انقلاب اسلامی تا 50 سال آینده یک قدرت جدید جهان اسلام را شکل می‌دهد و این تمدن در مقابل تمدن غرب پیروز می‌شود؛ تمدن غرب بر مبنای ماتریالیسم است. قلب جهان اسلام ایران است و پیوند ایران و عراق و سوریه این قلب را تپنده کرده است.

انتهای پیام/ش

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.

آبان 12, 1398

جای خالی گردوی بافت در اظهارات مدیران استانی در حضور سفرای کشورها!آیا شهرستان بافت غریبه است؟

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
در صحبت های مدیران استان کرمان و در حضور سفرای سایر کشورها از هر محصولی در استان سخن به میان می آید غیر از گردوی بافت! آیا #گردو برای کشور ما نمی تواند محصول استراتژیک باشد؟؟ استان کرمان که رتبه دوم کشور در گردو را دارد نمی تواند گردو را به کشورهای دیگر معرفی…
شهریور 28, 1398
در کنار کمبود امکانات اطفای حریق

آتش سوزی جنگل های منطقه مزار و خبر شهرستان بافت مهار شد/کمبود امکانات اطفای حریق جنگل ها و مراتع در شهرستان بافت تا کی ادامه دارد!؟

آتش سوزی جنگل های مزار و خبر شهرستان بافت مهار شد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان-آتش سوزی جنگل های مزار و خبر شهرستان بافت که ظهر امروز بیست و هشتم شهریور آغاز شده بود و به دلیل وزش باد گسترده تر می شد، پس از 6 ساعت تلاش نیروهای اطفای حریق و سایر ارگان های شهرستان بافت مهار شد اما این مطالبه که شهرستان های بافت و رابر نیاز به…
پسته
مهر 30, 1398
نماینده مردم سیرجان و بردسیر خبرداد؛

برگزاری جشنواره گلیم و پسته سیرجان با حضور سفرای کشورهای مختلف

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی خبر داد: جشنواره گلیم و پسته سیرجان با حضور وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی و سفرای کشورهای خارجی، ۸ آبان‌ماه در سیرجان برگزار خواهد شد.
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
شهباز حسن‌پور با تبیین ظرفیت گلیم و پسته در امر صادرات، گفت: جشنواره پسته و گلیم شهرستان سیرجان با هدف معرفی ظرفیت‌های شهرستان سیرجان در حوزه‌های صنایع دستی، گردشگری، صنعت و معدن است. وی با بیان این مطلب که جشنواره پسته و گلیم سیرجان برای نخستین بار برگزار… ادامه خبر