ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان تاکید کردند: عربستان در نشست‌های کشورهای عربی به دنبال یهودی‌سازی فلسطین و اخراج فلسطینان از کشور خودشان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های  استان لرستان، حجت الاسلام والمسلمین احمد صالحی امام جمعه موقت ازنا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان ضمن اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدرس اظهار داشت: شهید مدرس الگویی برای مبازره با طاغوت بود که در برابر ظلم سینه سپر می‌کرد و باید نمایندگان مجلس برای دفاع و قدرانی از خون شهدا و آیت‌الله مدرس قوانینی را در اولویت و تصویب کنند که در جهت پیشرفت   انقلاب اسلامی ایران تاثیر گذار باشد.

وی ضمن تبریک هفته وحدت افزود: دین مبین اسلام دین صلح و سلامت است و در طول تاریخ  این به وضوح دیده می‌شود که این منش در انقلاب اسلامی ایران جلوه گر است که در طول این 38 سال از گذشت انقلاب به هیچ کشوری تجاوز نکرده است.

امام جمعه موقت ازنا با اشاره به وحدت اسلام با ادیان دیگر عنوان کرد: دین اسلام با اهل کتاب وحدت دارد به ویژه با اهل تسنن که در قرآن و پیامبر اسلام مشتر ک هستیم.

وی با اشاره به نفاق انگلستان در بین مسلمانان در طول تاریخ بیان کرد: در 170 سال پیش توسط انگلستان یک پیوند نا مبارک بین عبد الوهاب و عبد العزیز صورت گرفت که دینی ایجاد شد که عامل اصلی مشکلات و سبب ایجاد داعش در منطقه است.

صالحی با انتقاد از تصویب یک قطعنامه علیه حزب الله لبنان عنوان کرد: در نشست مصر لایحه‌ای علیه حزب الله لبنان تصویب شد که در آن اهداف اسرائیل و آمریکا جلوه گری می‌کند.

وی تصریح کرد: حزب الله لبنان عامل فخر اسلام و عربیت است که اشغالگران را از جنوب لبنان بیرون کردند و در جنگ 33 روزه اسرائیل غاصب را شکست داد که خود صهیونیست ها به آن اعتراف می‌کنند.

امام جمعه موقت ازنا با اشاره به اهداف نشست‌های کشورهای عربی خاطر نشان کرد: عربستان در نشست‌های کشورهای عربی به دنبال یهودی سازی فلسطین و اخراج فلسطینان از کشور خودشان است که زمزمه‌های آن را می توان از تحرکات رژیم غاصب صهیونیستی دید.

وی اظهار داشت: آمریکا در مقابل کره شمالی عاجز است چه برسد به ایران که به نام الله اکبر مزین است و جهانیان فهمیدند که آمریکا طبل تویی خالی است و آبروریش رفته است.

صالحی ضمن خیر مقدم به فرمانده جدید نیرو انتظامی ازنا گفت: آروزی سربلندی و موفقیت برای سبز پوشان نیرو انتظامی داریم که سوابق درخشانی در مبازره با قاچاق کالا و مواد مخدر و امنیت مرزها دارند.

انتقاد از صادر نشدن حکم شهردار دورود

حجت‌الاسلام رضا حقیان امام جمعه دورود نیز ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به شهادت آیت الله حسن مدرس وتبریک روز مجلس بیان اظهار داشت: پیشرفت در کشور به خاطر قانون تصمیم گیری درست است.

وی افزود: تحقق مجلس کارآمد و موفق درتمام عرصه‌ها وابسته به 3 امراست که 2 امر مربوط به نمایندگان مجلس و یک امرمربوط به مردم است؛ قانون باید کارشناسی شده، الزام آور، عدم مغایرت با دیگرقوانین، جامع وآینده نگری در آن باشد.

امام جمعه دورود گفت: نمایندگان به خوبی می‌دانند که در کشور 1400 گسل فعال چند وقت یک بار فعال می شود و اگر به اندازه کافی کانکس به منظور زندگی موقت در کشور نباشد، یعنی آینده نگری در  کشور نیست.

حقیان افزود: جلسات علنی در یک روز مجلس، براساس آمار 6 میلیارد است که باید هزینه‌ها کم  شود؛ مجلس باید به سمت قانون گذاری دقیق و نظارت برحسن اجرای قانون برود و کم کاری و بی دقتی در قانون صورت نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اختلاس‌های صورت گرفته بخاطر نبود نظارت است و متاسفانه مهمترین دستورکار نمایندگان مجلس، عزل و نصب مدیران است.

خطیب نماز جمعه دورود به مسئولان مربوطه و استاندار لرستان در خصوص صادر نشدن حکم یک هفته ای شهردار دورود بخاطر کم کاری‌های صورت گرفته تذکر داد و گفت: درخصوص انتخاب شهردار از من نظری گرفته نشده، و وارد این فاز نمی‌شوم .

وی عنوان کرد: باید صریح وضعیت شهرداری دورود تعیین و تکلیف شود و انتقاد من نسبت به دیر صادرشدن حکم ابلاغ شهرداردورود است که باید یک هفته‌ای  انجام می  ‌شد که متاسفانه هنوز صورت نگرفته و قطعا شهرستان دورود با بحران مواجه می شود.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.