رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
وزیر نفت گفت: مناقصه آزادگان طبق روال پیش می‌رود و تاخیری در این زمینه صورت نگرفته است. اگر روند مناقصه این میدان به صورت عادی پیش رود تابستان 1397 نتیجه آن مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه امضای تفاهم نامه با شرکت گازپروم روسیه در جمع خبرنگاران گفت: توضیحات بیشتری در خصوص طرح برندینگ جایگاههای سوخت در آینده ای نزدیک ارائه خواهد شد، اما اصل بر این است که این طرح با هماهنگی و همدلی جلو برود.

وی افزود: طرح ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت در کمیسیون انرژی مجلس در حال بررسی است و قرار است گزارشی در این زمینه ارائه شود که در این زمینه ما با کمیسیون انرژی به صورت تنگاتنگ در ارتباط هستیم، ان‌شاءالله کار به خوبی و در جهت مصلحت مردم پیش رود.

وزیر نفت در پاسخ به سوالی در خصوص مناقصه طرح توسعه میدان نفتی آزادگان گفت: مناقصه این میدان طبق روال پیش می‌رود و تاخیری در این زمینه صورت نگرفته است.

وی افزود: اگر روند مناقصه این میدان به صورت عادی پیش رود تابستان 1397 نتیجه آن مشخص خواهد شد.

زنگنه با بیان اینکه "مذاکرات امضای 10 قرارداد در حال پیگیری است"، اذعان داشت: یک طرف قرارداد ما هستیم و در مقابل ما هم شرکت‌های مورد مذاکره قرار دارند.

وزیر نفت درباره امضای 10 قرارداد نفتی تا پایان سال گفت: من نگفتم 10 قرارداد در این مدت به امضا می رسد بلکه ما 10 قرارداد را پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون مذاکرات با جدیت پیش می‌رود؛ اما عوامل داخلی و خارجی هم بر این جریان‌ها اثر می‌گذارند که خارج از اراده ماست.

این عضو کابینه دولت در خصوص هدف‌گذاری تولید پنج میلیون بشکه نفت و میعانات گازی گفت: به هدف‌گذاری انجام شده در این باره خواهیم رسید.

زنگنه در پاسخ به سوالی درباره  تحقق درآمدهای نفتی سال 1396 تصریح کرد: طبق آنچه که از همان ابتدا اعلام کردیم بیش از 2.5 میلیون بشکه صادرات با قیمت 50 دلاری نفت انجام شد و حتی بیشتر از درآمدی که برای سال 1396 تعیین شده بود، تحقق خواهد یافت.

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد فروش گاز طبیعی برای تولید گاز مایع‌شده (LNG) با شرکت نروژی اظهار داشت: درباره این قرارداد بحث‌ها و دیدگاه‌هایی مطرح شده که آنها را شنیدیم و بررسی کردیم؛ به بعضی از دوستان هم که پرسش مطرح کرده بودند به‌طور رسمی جواب دادیم.

وی افزود: ممکن است شکل این قرارداد به دلایلی تغییر کند، یعنی فروش گاز به طرف مقابل، به این شکل تغییر کند که گاز متعلق به ما باشد و طرف نروژی دستمزد تبدیل گاز به ال‌ان‌جی را بگیرد و تحویل دهد.

وزیر نفت با بیان اینکه "شرکت ملی نفت ایران ممکن است به دلایلی این کار را انجام دهد"، گفت: فکر می‌کنم شرکت نروژی قبول کند که دستمزد این کار را بگیرد، ضمن این که برای عرضه ال‌ان‌جی در بازار باید خودمان بازاریابی کنیم.

این عضو کابینه دولت در پاسخ به اینکه نظر شما درباره اضافه کردن بخش برق به وزارت نفت چیست، گفت: امیدوارم این کار انجام نشود.

وزیر نفت در خصوص پرونده گازی اختلاف ترکمنستان و ایران گفت: ترکمنستان برای ارجاع این موضوع به داوری درخواستی نکرده است و آنها همیشه خواهان این هستند که موضوع به داوری نرود، حال اگر مذاکرات نتیجه ندهد این موضوع به داوری خواهد رفت، اما ما راه را برای مذاکره همیشه باز گذاشته‌ایم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

از درج نظرات حاوی توهین جلوگیری می شود.