Search - JComments
جستجو در مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو در مطلب
جستجو در خبر خوان
جستجو - برچسب ها

نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت معادن اسفندقه واقع در این شهرستان ها، پس از انقلاب صرفا خام فروشی کرده‌اند لذا ضرورت دارد که جلوی آن گرفته شود.

صمدالله محمدی شامگاه چهارشنبه در نشست توسعه زیرساخت های معدنی استان کرمان با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار کرمان افزود: در مورد تولید مشتقات کرومیت و فولاد ترکیبی می‌توان مطالعات کرد و این مطالعات در شهرستان بافت، رابر و ارزوییه با وجود ظرفیت ها قابل انجام است.

وی اظهار داشت: ۹۰ درصد معادن کرومیت شهرستان بافت تعطیل شده اند و تمامی این معادن در شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه در گذشته جزو محدوده اسفندقه محسوب می شدند که امروز فعالیتی ندارند و نیروهای خود را بازنشست کرده اند.

نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دغدغه های استان کرمان با حضور معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت به وقوع پیوسته و بسیاری از دغدغه ها رفع خواهد شد گفت: جاده رابر – کرمان با راهکار ایمیدرو و مشارکت شرکت ملی مس به نتیجه می رسد.

وی بیان داشت: امروز از معادن اسفندقه بازدیدی داشتیم که مدیرعامل ایمیدرو وعده رفع مشکلات را داد و تا امروز اکتشاف مناسبی در شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه نشده و برخی پهنه‌ها متعلق به ایمیدرو است که می تواند مطالعات و اکتشافات روی آن انجام شود.

محمدی تاکید کرد: اکتشاف علمی تا امروز در منطقه اسفندقه انجام نشده که ظرفیت های ایمیدرو می تواند آن را محقق کند.

وی افزود: فولاد بافت نقطه امیدی برای مردم محسوب می شود که راه اندازی فاز دوم این کارخانه در دستور کار قرار گرفته و مسائل مربوط به آن پیگیری می شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث صنایع پایین دستی فولاد می تواند بخشی از مشکلات بیکاری را در شهرستان بافت را رفع کند و زمینه انجام کارهای خاص در این شهرستان وجود دارد.

تولید معدن درآلو در رابر دنبال شود

وی از شرکت مس و ایمیدرو برای احداث جاده معدن درآلو - رابر - کرمان قدردانی کرد و گفت: معد درآلو ذخایر خوبی دارد و تولید شمش و سایر تولیدات این معدن در رابر می تواند مشکل اشتغال این شهرستان را رفع کند.

محمدی تصریح کرد: انتظار داریم همانگونه که با انرژی مضاعف فعالیت می شود، پس از کارخانه کنستانتره نسبت به صنایع دیگر نیز در شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه اقدام شود.

صمدالله محمدی

 

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

شهرداری بافت
مرداد 17, 1399
بزودی ظهور بیابانی در خیابان های مرکزی شهر!

ضعف نا امید کننده فضای سبز شهری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت سردبیر- در حالی که مهمترین تلاش شهرداری ها در کشور روی مقوله فضای سبز است اما در هسته مرکزی شهر بافت اقدام قابل توجهی در معابر اصلی شهر در زمینه کاشت درختان سایه دار و… ادامه

خبرهای ویژه

MOD_RAXO_ALLMODE_NOIMAGE
شهریور 29, 1399
در سایه بی تدبیری ها

جنگل های گوغر بافت باز هم سوخت

جنگل های گوغر بافت برای بار چندم طی سال جاری سوخت تا نبود امکانات در این منطقه بیشتر محسوس شود
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان-جنگل ها و مراتع منطقه گوغر در شهرستان بافت بار دیگر در آتش سوخت. این در حالی که منطقه گوغر در شهرستان بافت جمعیت قابل توجهی دارد و چندین پارچه روستا دارد اما از یک خودروی اتش نشان محروم… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاMOD_RAXO_ALLMODE_NOIMAGE
شهریور 29, 1399
در سایه بی تدبیری ها

جنگل های گوغر بافت باز هم سوخت

جنگل های گوغر بافت برای بار چندم طی سال جاری سوخت تا نبود امکانات در این منطقه بیشتر محسوس شود
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
طلوع کرمان-جنگل ها و مراتع منطقه گوغر در شهرستان بافت بار دیگر در آتش سوخت. این در حالی که منطقه گوغر در شهرستان بافت جمعیت قابل توجهی دارد و چندین پارچه روستا دارد اما از یک خودروی اتش نشان محروم است و مردم با وسایل ابتدایی به سختی اتش را مهار کردند. با توجه… ادامه خبر