تقاطع غیر همسطح بزرگ 2.5 کیلومتری سربازان گمنام امام زمان (عج) که در چهارراه امیرکبیر کرمان قرار گرفته است به بهره برداری رسید.

جواد فلاح،مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی در آیین بهره‌برداری از هشتمین پروژۀ بزرگ شهرداری در سی‌و‌هفتمین هفته از پویش «افتتاح» شهرداری کرمان با شعار «هر هفته یک افتتاح»، ضمن تبریک عید مبعث و گرامیداشت یاد سردار دل‌ها و دیگر شهدا، گفت: از رییس و اعضای محترم شورای اسلامی شهر کرمان که با همدلی، کمک خوبی به افتتاح پروژه‌های شهر دارند، شهردار محترم و فرهیخته کرمان که تلاش مجدانه‌ای دارند، مردم نجیب کرمان که در اجرای این پروژه صبوری کردند و مهندس رحمانی، قأئم‌مقام هولدینگ راه و شهرسازی قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) و نماینده محترم فرمانده این قرارگاه، سپاسگزارم.
وی زیربنای پروژۀ غیرهم‌سطح «سربازان گمنام امام زمان»(عج) را حدود ۱۸ هزار مترمربع و طول مسیر آن را 2.5 کیلومتر دانست و گفت: در این پروژه علاوه بر احداث ۱۷۷ شمع به ارتفاع حدود ۴۰ کیلومتر، حدود 6000 تن آرماتور و ۴۵ هزار مترمکعب بتن به‌کار رفته است.
مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی، با بیان اینکه روش پل‌سازیِ تقاطع غیرهم‌سطح «سربازان گمنام امام زمان»(عج)، یکی از متدهای به‌روز در صنعت پل‌سازی در دنیاست که الان، در کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، روسیه و اسپانیا مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: این پل که به‌صورت پیش‌ساخته است، دو مزیت دارد؛ یکی اینکه دهانه‌های بزرگ‌تری دارد که در زیبایی منظر شهری تأثیرگذار است و چون پایه‌های کمتری دارد؛ برخورد کمتری با معارضان دارد.
فلاح افزود: یکی دیگر از مزیت‌های پیش‌ساخته‌بودن این پل، این است که قطعات پیش‌ساخته در کارخانه ساخته و در محل نصب می‌شود؛ بنابراین، در محل پروژه با آلایندگی و ترافیکی کمتری مواجه می‌شویم.
وی ادامه داد: نکتۀ مهم دیگر، ساختن قطعات در محل کارخانه و نصب در محل اجرای پل است که دقت نقشه‌برداریِ پروژه را افزایش می‌دهد؛ بنابراین، حداکثر خطا، کمتر از دو سانتی‌متر است.
مدیرعامل گروه تخصصی شهید رجایی ضمن تقدیر از «سنجری»، مدیر پروژه‌های گروه تخصصی شهید رجایی در کرمان، گفت: تعداد ۱۲۰ هزار نفر روز نیرو در این پروژه فعالیت داشته است.
فلاح با بیان اینکه این پروژه سال ۹۶ کلید خورده، اما تا اردیبهشت امسال ۲۰ درصد پیشرفت داشته است، گفت: پس از انتخاب مهندس عالم‌زاده، به‌عنوان شهردار کرمان، با هماهنگی و همکاری ایشان، 80 درصد باقی‌ماندۀ پروژه طی ۱۰ ماه گذشته اجرا شد و امروز به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: به پیشنهاد مهندس عالم‌زاده، مقرر شد تا پل‌های در دست ساخت، همزمان اجرا نشود؛ بلکه یکی‌یکی اجرا شود تا سریع‌تر به بهره‌برداری برسند و مزاحمت و مشکلات کمتری برای مردم ایجاد کند.
فلاح ادامه داد: ساختِ پروژۀ «شهدای خلبان» (هوانیروز) نیز پس از رفع معارض از هفتۀ آینده آغاز خواهد شد.
رحمانی، مدیر هولدینگ راه و شهرسازی قرارگاه عملیاتی خاتم‌‌الانبیا(ص) و قائم‌مقام فرمانده قرارگاه خاتم که به نمایندگی از فرمانده این قرارگاه، در مراسم حضور داشت نیز، با تبریک عید مبعث و گرامیداشت یاد سردار دل‌ها و دیگر شهدا گفت: باعث افتخار است که قرارگاه خاتم در شهرهای مختلف کشور، پروژه‌های متعدد شهری را اجرا می‌کند.
وی افزود: امسال علی‌رغم مشکلات اقتصادی زیادی که در کشور وجود داشت، قرارگاه خاتم توانست پروژه‌های متعددی را با استفاده از ظرفیت‌های مختلفی که دارد، به بهره‌برداری برساند و به مردم تقدیم کند.
مدیر هولدینگ راه و شهرسازی قرارگاه عملیاتی خاتم‌‌، با اشاره به پروژه‌های «راه‌آهن خاف»، به طول ۲۲۷ کیلومتر، گفت: این پروژه، آرزوی مردم رنج‌دیده و نجیب افغانستان بود و این کشور را به دنیا وصل کرد.
رحمانی افزود: امروز هم باعث خوشحالی است که یک پروژۀ دیگر از مجموعه پروژه‌های قرارگاه خاتم در کرمان افتتاح و بخشی از مشکل ترافیکی این شهر حل می‌شود.
وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم، ۳۰۰ پروژه در سراسر کشور در دست اجرا دارد، گفت: قرارگاه خاتم، یک ظرفیت بزرگ است که به فرموده رهبر معظم انقلاب، بازوی توانمند دولت‌ها و در خدمت دولت و مردم است.
رحمانی بیان کرد: به نوبه خودم و به نمایندگی از فرمانده قرارگاه خاتم، از مدیران استان و شهر کرمان و تمام کسانی که در تکمیل این پروژه تلاش کردند، تشکر می کنم./کرمان آنلاین

amirkabirbridgekerman

 

 

amirkabirbridge2

 

amirkabirkerman1

 

سایر خبرها

توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان کرمان ضروری است

نشست خبری شهردار کرمان با رسانه ها/ سه راه سیلو شهر کرمان بصورت زیرگذر (L شکل) اجرا خواهد شد

بررسی وضعیت پروژه بزرگ مجتمع صاروج پارس کرمان با حضور طرف عمانی

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

shorabaft1.jpg
مهر 19, 1401
بزودی، اسماعیل قاسمی سکان شهرداری بافت را بدست خواهد گرفت

اسماعیل قاسمی و یک ماموریت سخت در شهرداری بافت

یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
یادداشت/ با انتخاب آقای اسماعیل قاسمی به سمت شهردار بافت، پس از بیش از یک سال از بدون شهردار ماندن شهربافت، به عنوان تنها مرکز شهرستان بدون شهردار در استان کرمان و جزو معدودترین… ادامه

خبرهای ویژه

walnut1.jpg
مهر 12, 1401
مدیرکل کشاورزی استان کرمان خبرداد؛

سرمازدگی باعث کاهش تولید گردو در استان کرمان شده است

رئیس جهاد کشاورزی کرمان از خسارت به کشاورزان گردوکار بافت و رابر خبر داد و گفت: تولید محصول کاهش یافته است
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
محمد خیر اندیش گفت: استان کرمان بیشترین سطح زیر کشت گردو کشور را دارد اما در زمینه تولید رتبه سوم را دارا است. وی عنوان کرد: هر سال ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن محصول خشک در کرمان تولید می‌شود اما در سال جاری… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

سه پروژه فعلی شهرداری بافت که در حال اجراست/ پروژه های دیگری نیز در راه است 

به همت شهرداری بافت پروژه های عمرانی زیادی در حال اجراست و پروژه هایی نیز در دستور کار قرار دارد. پروژه آسفالت کوچه امام خمینی5 و باند شرق به غرب بلوا…
vtem news box

توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان کرمان ضروری است 

محمدمهدی فداکار در گفتگو با خبرنگار بازار بیان کرد: مصرف برق در کرمان و با اینکه تابستان شروع نشده افزایش یافته است به همین دلیل باید مدیریت مصرف انرژ…
vtem news box

محدودیت های ترافیکی سیزدهم فروردین در استان کرمان اعلام شد/ محور سیرجان به بافت یکطرفه می شود 

بنا به اعلام پلیس راه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی جاده‌های استان کرمان در تعطیلات پایانی نوروز۱۴۰۲ تشریح و بر رعایت دقیق این محدودیت‌ها تاکید شد.…
vtem news box

بودجه 4155 میلیاردتومانی شهرداری کلان شهر کرمان به تصویب شورای اسلامی شهر رسید 

علیرضا نادری، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست، از برگزاری جلسات متعدد بررسی این بودجه در شورای اسلامی شهر کرمان خبر داد و از اعضای شورای اسلام…