باحضور معاون راه آهن جمهوری اسلامی انجام شد

با حضور معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، خط آهن «کرمان - بم - فهرج – زاهدان» راه‌اندازی شد
طلوع کرمان به نقل از کرمان شهرآنلاین؛ میرحسن موسوی در آیین افتتاح خط آهن «کرمان - بم - فهرج – زاهدان» گفت: دولت راه‌آهن جمهوری اسلامی، افزایش خطوط راه‌آهن را در دستور کار دارد و هدف ما ارتقا کمیت و کیفیت قطارهای مسافربری شهری، روستایی و محلی است.
وی گفت: به‌سازی، نوسازی و خرید قطار جدید نیز به‌تدریج توسط شرکت‌های حمل‌ونقل و مسافربری در حال انجام است و برای خط ‌آهن «کرمان، بم، فهرج، زاهدان» با شرکت حمل‌ونقل و مسافربری رجا قرارداد بستیم و تخفیف خوبی برای مسافران گرفته‌ایم.
موسوی با بیان این‌که در طول سه سال گذشته ارتقا کیفیت در ایستگاه‌های راه‌آهن، تجهیز، به‌سازی، نوسازی و احداث نمازخانه‌ها در دستور کار قرار گرفت، افزود: هم‌اکنون نیز این امر در حال انجام است تا مسافران سفر ایمن و راحتی داشته باشند.
وی با بیان این‌که طی سه سال گذشته بسیاری از خطوط راه‌آهن توسعه یافته و یا بازسازی شده است، گفت: افزایش مسافر در طول مسیرها موجب افزایش قطارها در طول مسیر می‌شود.
موسوی با اشاره به این‌که اطلاع‌رسانی خوبی باید در استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان انجام شود، افزود: در صورت استقبال مردم از قطار کرمان - زاهدان، قطارهای دیگری در مسیر قرار می‌گیرد و اگر ظرفیت مسافران به حد مطلوبی نرسد، تداوم پیدا نمی‌کند.
معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان این‌که قیمت اتوبوس در این مسیر 200 تا 300 هزار ریال است درحالی‌که قیمت بلیط قطار کرمان، بم، فهرج، زاهدان 141 هزار ریال تعیین شده و برای محصلان نیز تخفیفاتی داده می‌شود.
مدیرکل راه‌آهن استان کرمان نیز در این آیین با بیان این‌که لازمه‌ی تداوم حرکت قطار مسافربری استقبال مردم است، گفت: حوادث جاده‌ای موجب می‌شود مردم به سمت خطوط ریلی بیایند.
سیدرضا سادات حسینی افزود: ماموریت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران جابه‌جایی مسافر و حمل بار در شرایط ایمن است.
وی بیان کرد: 200 کیلومتر خط آهن بافق - کرمان از بیش از 600 کیلومتر خط آهن موجود در استان کرمان، فرسوده است که سرعت حمل بار و مسافر را پایین می‌آورد و هم‌چنین ایمنی پایینی دارد.
حسینی ادامه داد: سرعت قطارها در مسیر بافق 65 کیلومتر در ساعت است، اما در مسیر بم این سرعت به 120 کیلومتر می‌رسد.
وی تاکید کرد: امیدواریم تا ماه آینده عملیات تعویض و یا نصب خطوط جدید در خط آهن مسیر کرمان - بافق انجام شود تا رضایت‌مندی مردم را در سرعت، حرکت و ایمنی کار تامین کند.
مدیرکل راه‌آهن استان کرمان گفت: اولین قرارداد مشارکت بخش خصوصی با راه‌آهن به طول 57 کیلومتر در خطوط فرعی بین شرکت میتکو و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با حمل 10 میلیون تن بار امضا شد که هفته‌ی آینده اجرا می‌شود.
وی افزود: اولین قرارداد در ساخت خطوط اصلی خط آهن کرمان به سیرجان با 6 میلیون تن بار است که با شرکت گل‌گهر سیرجان بسته شد.
شایان ذکر است؛ آیین افتتاح راه‌آهن کرمان - بم - فهرج - کرمان با حضور معاون امور مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل خدمات مسافران، مدیر خدمات ایستگاهی راه‌آهن، فرماندار، شهردار بم، مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در محل راه‌آهن کرمان برگزار شد.

 قطار

 

 

 

سایر خبرها

ثبت بیشترین بارش در ایستگاه های استان کرمان به شهر ساردوییه جیرفت/جدول مقادیر بارش ها

مشارکت استان کرمان در انتخابات 60 درصد بود/ بافت 73.6 درصد، ارزوئیه 73 درصد، رابر 89 درصد

جدول کامل بارش ها در استان کرمان در سال آبی جاری تا 6 شهریورماه به تفکیک ایستگاه سینوپتیک

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

شهرداری بافت
خرداد 13, 1401
بحران گردشگری در بافت!

تناسبی بین وضعیت موجود شهر و گردشگران بافت وجود ندارد!

اوضاع زیرساخت های شهری بافت بحرانی است و هیچ نسبتی بین تعداد گردشگران و ظرفیت های موجود شهر به چشم نمی خورد
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
همین امروز که گردشگران بافت رو برای سفر انتخاب کرده اند، ما غیر از پارک ساحلی گزینه بهتری برای اقامت گردشگران نداریم. پارکی که حتی سرویس بهداشتی به تعداد کافی هم ندارد. این پارک… ادامه

خبرهای ویژه

mes-kerman2.png
خرداد 27, 1401
این نارنجی باشکوه...

کرمان، قطب جدید فوتبال ایران

خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
تا چندی قبل اصفهان و خوزستان قطب های فوتبال ایران بودند اما ایفای رسالت اجتماعی شرکت های بزرگ استان کرمان شرایطی را محیا کرد تا با یکدل شدن مسئولان استان کرمان و هماهنگی و هم افزایی ارگان های مربوط… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

مرمت حمام تاریخی بنگان بافت 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد 

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافت از مرمت ۸۰ درصدی حمام بُنگان این شهرستان با مشارکت شورای اسلامی و دهیاری این روستای گردشگری خبر د…
vtem news box

بخش های ساردوئیه و اسماعیلی تبدیل به شهرستان می شوند 

در مراسم معارفه شهردار جدید شهر جیرفت، آقای عطاپور فرماندار سابق سیرجان گفن: مدارک و مستندات شهرستان شدن بخش های ساردوئیه( به مرکزیت شهر درب بهشت) و ا…
vtem news box

کرمان، قطب جدید فوتبال ایران 

تا چندی قبل اصفهان و خوزستان قطب های فوتبال ایران بودند اما ایفای رسالت اجتماعی شرکت های بزرگ استان کرمان شرایطی را محیا کرد تا با یکدل شدن مسئولان اس…
vtem news box

استادیوم بزرگ اختصاصی مس کرمان تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید 

رستمی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از برگزاری نشست مشترک با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و سرمربی و سرپرست تیم فوتبال مس کرمان ابراز خوشحالی کرد و اف…