استاندارکرمان خبرداد

نماینده عالی دولت در استان کرمان بر راه اندازی شهر هوشمند با همکاری بخش خصوصی در استان کرمان تاکید کرد و گفت: با کاهش فرآیندهای اداری و بروکراسی اداری باید دسترسی مردم به شبکه های اداری آسان و از طریق شبکه های دولت الکترونیک انجام گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی صبح چهارشنبه در آئین انعقاد 3 تفاهم نامه‌ توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه که در سالن پیامبراعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، ایجاد دولت الکترونیک را از سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای ارتقا سطح رفاه مردم و کاهش هزینه‌های مردم و دولت عنوان کرد و افزود: با کاهش فرآیندهای اداری و بروکراسی اداری باید دسترسی مردم به شبکه های اداری آسان و از طریق شبکه های دولت الکترونیک انجام گیرد.
وی بر راه اندازی شهر هوشمند با همکاری بخش خصوصی در استان کرمان تاکید کرد و یادآورشد: در حال حاضر بخش عمده ای از خدمات دستگاه های اجرایی در استان کرمان از طریق شبکه دولت الکترونیک انجام می پذیرد که باید این شبکه بروز رسانی شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌های توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه در استان، خاطرنشان کرد: انعقاد این تفاهم نامه می تواند استان کرمان را در همه زمینه ها ارتقا بخشیده و آن را در ارائه خدمات به مردم در رتبه های نخست جدول قرار دهد.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه در دوران جنگ افرادی که از تجهیزات ارتباطی موثرتری برخوردار بودند، در عملیات‌ها عملکرد موفق‌تری داشتند، گفت: دولتداری و حکومت‌داری خوب نیز به استفاده از فناوری اطلاعات مربوط می‌شود.
عطاالله ملکی‌تبار با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری بر استفاده از فناوری اطلاعات، افزود: فناوری اطلاعات یک ابزار برای افزایش راندمان شخصی است که می‌توان راندمان اداری را با آن افزایش داد.
وی با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال رشد است بگونه ای که در همه زمینه‌ها تاثیر می‌گذارد، یادآورشد: شرکت‌های سرمایه گذار در فناوری اطلاعات از دولت انتظار دارند که از آنها حمایت کند.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری یکی از نقاط ضعف کشور را نبود داشبورد اطلاعاتی دقیق عنوان کرد و گفت: جایگاه فناوری اطلاعات در راستای اجرای طرح دولت هوشمند باید در روابط شخصی و اداری ارتقا یابد.

کرمان هوشمند
ملکی‌تبار با تاکید براینکه 14 هزار و 236 دستگاه و سازمان از سطح ملی تا ادارات استانی در سراسر کشور از سرویس های شبکه دولت بهره می برند، خاطرنشان کرد: در شبکه دولت 30 سرویس از قبیل پیام دولت (سپاد) فعال می باشد بگونه ای که و امکان اتصال این شبکه به شبکه‌های دیگر وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ابزارهای موبایل به کمک دولت می‌آید،افزود: فناوری APN نیز به طور جد دنبال می شود و استان کرمان پنجمین استانی است که از این فناوری بهره مند خواهد شد.
رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی از طریق انعقاد قرارداد مشارکتی جلب مشارکت عمومی برای کاربری بیشتر و افزایش ضریب نفوذ، ارزیابی و کنترل میزان پیشرفت در استان ها به همراه تشویق استان های برتر و پیشرو را از مزایای فناوری APN دانست.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمان نیز در ادامه به ظرفیت های گسترده شبکه مخابراتی استان برای ارائه خدمات به مردم استان و دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: در دولت تدبیر و امید پهنای باند ورودی استان کرمان به شش برابر توسعه یافته است بگونه ای که تمام مراکز شهرستان‌های تابعه استان به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند.
محمد دوست‌محمدی با اشاره به اینکه400 نقطه روستایی در استان کرمان طی 40 ماه گذشته به اینترنت پرسرعت مجهز شده اند، افزود: طی این مدت 600 هزار سیم کارت در استان صادر و توزیع شده است.
وی با تاکید براینکه استان کرمان باید رتبه نخست دولت الکترونیک باشد، خاطرنشان کرد: امید می رود ظرفیت‌سازی نسل سوم و چهارم همراه اول در تمام شهرهای استان کرمان تا پایان سال جاری انجام شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در ادامه این آئین 3 تفاهم نامه توسعه شبکه استانی دولت و دولت همراه فی مابین استانداری کرمان و مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت نهاد ریاست جمهوری منعقد و مبادله شد.

سایر خبرها

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بافت برگزار شد

بهره برداری از 48 طرح عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان بافت

بانک ها موضوع استمهال تسهیلات کشاورزی را پیگیری واز این ظرفیت قانونی به نفع مردم استفاده نمایند.

نوشتن دیدگاه

جدیدترین عناوین

یادداشت

baft-chenar.jpg
آذر 09, 1400

اقدام عجیب شهرداری بافت در مورد فضای سبز/تصویر

هرس درختان به شکای عجیب و گسترده در شهر بافت توسط شهرداری سئوال برانگیز شده است
یادداشت سردبیر نویسنده: میثم انصاری راد
شاهکار شهرداری بافتدر حالی که طی این چند سال تعداد درختان چنار بافت افزایش کمی پیدا کرده و ذخیره ژنتیکی چنار بافت(درخت اصلی بومی سایه دار بافت) در حال نابودی است، شهرداری اینگونه… ادامه

خبرهای ویژه

nikzad2.jpg
آبان 30, 1400
با حضور نیکزاد، نایب رییس مجلس در بافت رقم خورد؛

کلنگ احداث باند دوم محور بافت-کرمان در محدوده کیسکان تا یاس چمن به زمین خورد

کلنگ احداث باند دوم محور باتف به کرمان به طول 8 کیلومتر یکی از دستاورد های سفر نیکزاد، نایب رییس مجلس به شهرستان بافت بود
خبرهای ویژه نویسنده: میثم انصاری راد
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۴۳ کیلومتر راه روستایی در سه شهرستان در حال اجراست، تصریح کرد: ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی انجام شود و یک دستگاه گریدل نیز به شهرستان… ادامه خبر

پیشخوان روزنامه هاvtem news box

فوتبال کرمان 7- 2 فوتبال اصفهان/ پیروزی قاطع تیم های کرمانی مقابل اصفهانی ها در لیگ برتر فوتبال ایران 

هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران با برتری تیم های کرمانی مقابل تیم های اصفهانی همراه بود. در سیرجان تیم گل گهر با برتری 4 بر 2 مقابل سپاهان اصفهان به ص…
vtem news box

اقدام عجیب شهرداری بافت در مورد فضای سبز/تصویر 

شاهکار شهرداری بافتدر حالی که طی این چند سال تعداد درختان چنار بافت افزایش کمی پیدا کرده و ذخیره ژنتیکی چنار بافت(درخت اصلی بومی سایه دار بافت) در حال…
vtem news box

افزایش کشت زعفران در شهرستان رابر 

ایمان کریم قاسمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر با اشاره به اینکه در حال حاضر قریب به ۵۰ هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت زعفران است، گفت: طی امسال…
vtem news box

صدرنشینی تیم والیبال گل گهر سیرجان در دسته اول/شهرداری جیرفت در لیگ دسته اول فوتسال حضور دارد 

تیم والیبال گل گهر سیرجان که در لیگ دسته اول والیبال ایران شرکت می کند، با سه برد از سه بازی، همچنان در صدر جدول قرار دارد و برای صعود به لیگ برتر وال…
vtem news box

کلنگ احداث باند دوم محور بافت-کرمان در محدوده کیسکان تا یاس چمن به زمین خورد 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۴۳ کیلومتر راه روستایی در سه شهرستان در حال اجراست، تصریح کرد: ۵۰ کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی و فر…